Носівський вибір
Якби міським головою був я ... - Форум
Меню сайту

Форма входу

Календар

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Мешканець · RSS 22.12.2024, 13:17

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Якби міським головою був я ...
АдмінДата: Понеділок, 01.11.2010, 10:38 | Повідомлення # 1
Сільський голова
Група: Адміністратори
Повідомлень: 54
Статус: Offline
Ваші пропозиції, рекомендації, побажання тощо.
 
Мешканець-13Дата: Середа, 03.11.2010, 19:30 | Повідомлення # 2
Група: Мешканці





Зробіть так щоб по центральній площаді не їздили машин. Там когось зобють не дай бог або провалять да вона вже й почала валитись
 
АдмінДата: Вівторок, 23.11.2010, 17:22 | Повідомлення # 3
Сільський голова
Група: Адміністратори
Повідомлень: 54
Статус: Offline
Років 2 тому попросив знайомого, нашого співвітчизника, який вже понад 10 років проживає в Німеччині, розповісти, як влаштоване міське господарство там.
Сподіваюсь, буде корисно всім.

Непросто відповісти на здавалося би просте запитання. Як організовано ЖКГ в Німеччині. Скажу відразу, що в кожному місті по своєму. У мене у Вормсі і конкретно в моєму домі. робиться так. Ну для початку є два види житла це приватні будинки та приватні квартири у багатоповерхівках і наймані квартири. Для початку в Німеччині була проведена велика робота по залученню мешканців до підтримання порядку в місті на всіх рівнях від школи і до міськвиконкому. Завдання-виховати в людині - людину господаря свого місця проживання. Далі по сміттю, та іншому. У місті є комунальне господарство з підвідділами ---- зелені насадження, прибирання і переробка сміття, очищення та ремонт зовнішньої каналізації, ремонт зовнішнього освітлення і обслуга світлофорів. Ці служби займаються веденням зовнішніх робіт. Тобто косять траву, обрізають дерева, змінюють згорілі лампочки та інше.
Крім того практично в кожному будинку є Хаузмайстер. У великих фірмах на ставку. У маленьких будинках практично за символічну плату. Німці люблять бути начальниками, хоч і маленькими, хоч без грошей, але начальник. Це у них в крові. От у мене конкретно на кілька невеликих будинків, що розташовані поряд, є така людина. І ми мешканці до нього звертаємося з усіх питань, від перегорілої лампочки і до засміченої каналізації. Він сам викликає до тебе потрібну фірму. За один день усе відремонтують сповна.
За сміття. Маємо два контейнери для сміття. Для загального і для старого паперу і картону. Крім того для збору пластмаси нам видають безкоштовно мішки (жовтого кольору) і ми туди збирає всю тару від кефірів та іншу пластмасову упаковку. Вона до загального сміття не викидається. На групу будинків (на 10-12) стоять також контейнери для збору скла. Склотару не приймають в магазинах, ми її відносимо в ці контейнери де за кольорами збираються пляшки. прозорого, коричневого та зеленого скла.
Контейнери зі сміттям кожен тиждень вивозять комунальники. А скло в міру наповнення десь раз на 3 тижні, не частіше. Траву навколо будинку і підрізуванням квітів і дерев теж роблять комунальники Всі під'їзди в будинках закриті на замок, так що випадкових людей в будинках немає. Тому на поверхах стоять квіти, висять недорогі картини і завжди практично чисто. Для прибирання під'їзді є тітонька. Раз на тиждень приходить до нас і всі сходинки і вікна миє з шампунем. Ми їй платимо по 16 євро з кожної квартири на місяць. У нашому будинку 7 квартир. Територію перед входом в будинок прибирає хаусмайстер. У нього є така маленька прибиральна машина з мотором і з мітелками і він за пару годин все підмете до чистоти. Але головне це не смітити де попало самим людям. Потрібен інший менталітет. Якщо ж самі комунальники не встигають зробити, то їм на підмогу біржа праці висилає помічників.
Це тимчасово не працюють люди, які одержують допомогу від держави, не повинні сидіти вдома, отримувати гроші і жити приспівуючи. Ні. Повинні допомагати місту на громадських роботах. І у зв'язку з кризою наше місто стало ще чистіше.
Додалося людей від біржі праці. Вони на авто і залізничних вокзалах працюють і разом з іншими працівниками допомагають зараз ось дерева обрізати. Але ось що у нас тут гарно так це різна і справно працює техніка. Таж сама трава. Один мужик за день на травокосарці скільки покосить і траву сам збере, що просто диву даєшся. Я плачу кожен місяць так звані комунальні послуги, крім прибиральниці в під'їзді, 48 євро. У залежності від площі житла.
Траву влітку косять два рази на місяць. По вивозу сміття я вже писав вище. Ніяких суботників або недільників тут не проводять. Що стосується приватного сектору. То там порядок такий, що прилеглу вулицю по довжині твоєї ділянки землі ти зобов'язаний обов'язково тримати в порядку. Хоч сам мети вулицю, хоч наймай людей. Раз на тиждень по всіх вулицях і провулках проїжджає представник поліції спеціальної так званий Орднункамт. І якщо немає порядку отримаєш спочатку припис, а потім штраф до 60 євро. У власних будинках є контейнери теж для паперу і окремо для загального сміття, і жовті мішки для відходів пластмаси.
Мене що вражало на перших порах життя в Німеччині, це те як німці люблять свій дім. Все не просто прибрано, а вилизано, і прилегла територія теж. Можна вийти в білих шкарпетках на вулицю походити й повернутися до будинку в чистих шкарпетках. У нашому районі це є насправді так. Адже жоден брудний авто вулицею не їздить. Вся техніка справна, нічого не викидається на дорогу. Всякі буд майданчики огороджені парканами. Навіть і якщо ведуться ремонтні роботи, то до кінця все буде приведено в порядок. Ось так я бачу організацію ЖКГ у місті нашому. Якщо будуть питання прошу задавати, спробую відповісти. Але хочу сказати за весь час проживання в будинку я крім Хаусмастера жодного чиновника з ЖКГ не бачив. Чи є вони і скільки їх там сидить я без поняття. Все робиться за телефонами та комп'ютерами. Ніяких зборів і засідань не було жодного разу. Поки коротко всі ...
І ще один важливий момент з підтриманням порядку в місті. З 1 січня 2007 року в Німеччині введено закон про заставу на порожню тару. Якщо купуєш в магазині мінеральну воду в пляшках пластмасових, то ти платиш заставу. У цьому випадку вода коштує наприклад 19 центів, а тара 25 центів, тобто дорожче води. Пиво в банках коштує наприклад 45 центів, а пуста банка 50 центів тобто теж дорожче самого пива. Дія цього нововведення в країні було моментальною. На вулиці враз пропала вся порожня тара. Народ перестав викидати гроші у смітник. У магазинах поставили автомати з прийому тари, котрі її відразу ж утилізують. А Вам видають чек і в касі отримуєш гріш. Таким ось чином вирішена проблема з порожньою тарою - скляною, пластмасовою і металевою.

 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

НОСІВКА © 2024
Адміністрація не несе відповідальності за інформацію розміщену відвідувачами сайту
Створити безкоштовний сайт на uCoz