Носівський вибір
Інформація про сайт
Меню сайту

Форма входу

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пошук

Архів записів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Мешканець · RSS 28.01.2025, 05:16

Дорожня карта виборів-2015: на що чекати і коли

Одразу після Дня Незалежності фактично стартує кампанія місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня.
Перегони будуть швидкоплинними і офіційно триватимуть всього 50 днів. Під час голосування протестують абсолютно нову виборчу систему з "напіввідкритими списками".
Окрім того, вперше в історії України мерів великих міст обиратимуть у два тури, тож вибори в цих містах можуть закінчитися в кінці листопада.
ВВС Україна склала графік головних подій виборчої кампанії, аби читачам легше було орієнтуватись у перипетіях місцевих виборів.

Місцеві осередки партій
До 25 серпня включно міністерство юстиції зобов’язане подати до Центральної виборчої комісії остаточну інформацію про зареєстровані політичні партії, місцеві осередки та їхніх керівників.
Саме місцеві осередки партій мають висувати кандидатів на виборах, тож їм відводиться важлива роль, і з цим уже є проблеми.
Після 25 серпня партії не зможуть змінити назви, під якими підуть на місцеві вибори. Що створить проблеми для харківського відділення "Опозиційного блоку"
Зокрема, в Харкові "Опозиційний блок" ніяк не може перейменувати місцевий осередок партії "Закон і порядок", з якої починався опозиційний проект минулого року.
Провладний Блок Петра Порошенка планує об’єднатися з УДАРом, проте після 25 серпня змінювати назви для участі в виборах вже не можна.
До 25 серпня ЦВК також має визначити процедури внесення грошової застави кандидатами, а до 28 серпня - визначити конкретні розміри застави на всі виборні посади.

Де мерів оберуть у два тури
Хоча офіційна кампанія розпочинається 5 вересня, до цього "виборча кухня" вже запрацює на повну.
До 30 серпня Центральна виборча комісія офіційно оприлюднить дані про кількість виборців у містах, а також оголосить, у яких із них вибори відбудуться в один тур, а в яких - передбачені два тури.
Виборча система мерів залежить від кількості виборців – якщо в місті таких більш ніж 90 тисяч, то передбачається другий тур.
На Віталія Кличка чекають два тури виборів мера столиці
За попередніми підрахунками ВВС Україна, вибори в два тури відбудуться у 34 українських містах: в усіх обласних центрах, а також Нікополі, Дніпродзержинську, Кривому Розі, Краматорську, Слов’янську, Маріуполі, Бердянську, Мелітополі, Білій Церкві, Лисичанську, Сєверодонецьку та Кременчуці.
Хоча проведення виборів у підконтрольних Україні містах Донбасу досі під питанням.
Від 26 до 1 вересня партії, які мають намір брати участь у виборах, мають право подати свої кандидатури до складу обласних, районних та міських виборчих комісій.

Початок виборів
Офіційно виборчий процес стартує 5 вересня, а ЦВК цього дня має провести жеребкування складу та керівництва територіальних обласних, міських (обласного значення) і районних виборчих комісій.
Із 18 членів обласних, районних та міських комісій 12 місць зарезервовано за шістьма парламентськими партіями, а решту розділять між іншими учасниками виборів.
Кожна з шести парламентських партій матиме по два члени в територіальних комісіях на місцевих виборах
До 12 вересня теркомісії за таким же принципом мають сформувати міські (окрім обласного значення), районні у містах та сільські виборчі комісії.
Верховна Рада до 5 вересня, як стверджує ЦВК, має визначити, де у підконтрольній Україні частині Донбасу місцеві вибори не проводитимуть.

Реєстрація спостерігачів
Наступна важлива дата для виборів – 14 вересня. Цей день є дедлайном для охочих громадських організацій спостерігати за виборами. ЦВК матиме п’ять днів для реєстрації цих організацій.
Громадські організації мають подати заявку до ЦВК для спостереження на виборах до 14 вересня
Іноземних спостерігачів ЦВК має право реєструвати ще цілий місяць – до 14 жовтня.
Спостерігачів від партій і спостерігачів на конкретних округах від громадських організацій реєструватимуть до 19 жовтня.
До 14 вересня ЗМІ мають офіційно оприлюднити свої розцінки для розміщення політичної реклами.

Утворення виборчих округів
Специфіка нинішньої виборчої системи полягає у тому, що представники партій змагатимуться за місця у радах в одномандатних округах, але проходження депутата залежатиме від загального результату партії в регіоні.
До 16 вересня виборчі комісії мають встановити чіткі межі округів на вибори в сільські ради, до 17 вересня – в районні та міські ради, а до 19 вересня – в обласні ради.

Висування кандидатів
Від 5 до 19 вересня партії мають проводити з’їзди та конференції для ухвалення рішення про участь у місцевих виборах, щоб отримати право висувати кандидатів.
Офіційно висувати кандидатів у депутати і мери місцеві осередки почнуть 21 вересня; дедлайн для охочих взяти участь у виборах - 30 вересня.
1 жовтня виборчі комісії мають ухвалити остаточні рішення про реєстрацію чи відмову кандидатам.
Реєстрація кандидатів триватиме з 21 по 30 вересня
Тільки від моменту реєстрації кандидати отримують право агітувати і вести кампанію.
До 5 жовтня кандидати ще мають право відмовитись від балотування.

Бюлетені
До 7 жовтня усі територіальні виборчі комісії мають завершити зняття з реєстрації охочих кандидатів і затвердити остаточний текст виборчого бюлетеня.
Усіх, хто в силу різних обставин вибуде з виборчої гонки після цього дня, доведеться викреслювати з бюлетеня вручну.
Зміст бюлетенів мають затвердити 7 жовтня

Формування дільничних комісій
Принцип формування комісій такий – по одному представнику від шести парламентських партій, а решту визначає жеребкуванням від інших учасників виборів.
До 11 жовтня дільничні комісії мають отримати списки виборців, надати можливість виборцям ознайомитись з ними та розіслати запрошення.
До 22 жовтня виборці можуть уточнити та змінити свої дані у списках.

Переддень виборів
У ніч із 23 на 24 жовтня припиняється будь-яка агітація, а 24 жовтня є днем тиші.
Також до 20 години 23 жовтня виборці мають право подати заяву про голосування вдома, додавши відповідну медичну довідку.

Голосування
Голосування на виборчих дільницях триватиме з 8 до 20 години 25 жовтня. При цьому дані про явку виборців мають передати в територіальні комісії не пізніше 21 години 25 жовтня.
Голосування триватиме з 8 до 20 години
Комісії мають не більше ніж п’ять днів для встановлення результатів, а до кінця 30 жовтня територіальні комісії мають або визнати депутата чи мера обраним, або призначити повторні вибори, або визнати вибори в окрузі такими, що не відбулися.
До 4 листопада мають бути остаточні результати виборів за партійними списками.
Також до 1 листопада всі учасники виборів мають подати фінансові звіти.

Другий тур
Якщо у містах, де передбачений другий тур виборів, жоден із кандидатів не набрав 50%+1 голос, протягом трьох тижнів має пройти повторне голосування.
Закон передбачає призначення територіальною комісією другого туру на неділю 8 чи 15 листопада щонайпізніше. Тому остаточні результати місцевих виборів, з врахуванням другого туру, мають стати відомими не пізніше 20 листопада.

*  *  *

У Полтаві політик запиналася і матюкалася в прямому ефірі (ВІДЕО)

За кілька днів до виборів на полтавському телеканалі "Лтава" у прямому ефірі виступали представники обласної організації партії "Християнсько-демократичний союз".

Пані на ім'я Оксана запиналася і пошепки повторювала "Я не могу". Ролик з передачі потрапив на сайт YouTube, його переглянули 2326 осіб.

"Основними напрямками соціальної політики партії "Християнсько-демократичний союз" є забезпечення права на безплатну освіту і медицину, - каже Оксана в прямому ефірі. - Розробка і... я не могу," - шепоче однопартійцю Павлу.

"Читай," - пошепки відповідає він їй.

Перешіптування повторювалося кілька разів, доки Оксана не вибачилася і передала слово однопартійцю.

Керівництво обласної організації партії не вважає чимось поганим конфуз дівчини в прямому ефірі.

"Таке поняття як шок ніхто не відміняв, - прокоментував кореспонденту Gazeta.ua голова обласної організації партії Юрій Федоренко. - Оксана із Західної України, вільно володіє українською і російською мовами, але перед камерами знітилася. Немає людини, яка не вживала би нецензурних слів і при цьому були свідки. Не бачу жодних проблем, що так сталося".

Юрій Володимирович запевнив, конфуз на політичну кар'єру дівчини не вплине.

На телеканалі "Лтава" коментувати не хочуть. Керівництво розбирається, хто скинув ролик на YouTube.

Gazeta.ua

* * *
Нетиповий вибір, однако! ФОТОфакт
val.ua
* * *
Виборець з Городні, що голосував "на дому", виявився швидким бігуном
Про це повідомив під час прес-конференції Максим Городній, представник "Сильної України". Під час голосування поза межами дільниці у м.Городня у одного з виборців вдома члени ДВК №2 забули виборчий бюлетень. Після того, як цей виборець виявив, що бюлетень залишився в нього і волевиявлення залишилося при ньому, він вирішив вкинути бюлетень у скриньку. І почав наздоганяти машину з ДВК. В результаті за словами очевидців він не тільки догнав, а і випередив цю машину. І добіг до цієї дільниці. Де вже віддав бюлетень голові комісії. І вона вже вкинула його до урни.
monitor.chernigov.net
* * *
Виборця знудило прямо на урну з бюлетенями
Нетверезого виборця знудило на урну для голосування в Трускавці, Львівської області. Через це зіпсувалася велика кількість бюлетенів, як повідомляє інтернет-ресурс tochka.net , який стежить за ходом виборів онлайн. За курйозами виборів стежить також Комітет виборців України. У останньому звіті про хід виборів в Україні КВУ повідомляє, що в селі Зоря, Рівненської області виконати громадянський обов'язок і проголосувати приїхали молодята разом гостями. Серед інших курйозів виборів КВУ виявив, що чинний голова сільради Фонтанки, в Одеській області, повідомляв відвідувачам барів і магазинів на виборчій дільниці, що всі їх купівлі та рахунки вже сплачені. У районах Одеської області кандидати також підвозять виборців до дільниць за умови, що ті за них проголосують.
kyivpost.com
* * *
У виборчій комісії зіграли весілля. А от у Рівному чоловік порвав бюлетені дружини
У селі Петрівка Щорського району Чернігівської області в приміщенні, де розташована дільнична виборча комісія, святкують весілля. А в Рівному чоловік порвав бюлетені своєї дружини, повідомляє про курйози під час виборів korrespondent.net. Як повідомив журналістам координатор «Опори» Євген Романенко, дільнична виборча комісія в селі Петрівка розташована в Будинку культури. «У сусідньому залі з дільничною святкують весілля. Люди буквально сприйняли слова Президента про створення святкового настрою у день виборів », - сказав він. А в Рівному у другій половині дня у приміщенні виборчої дільниці № 20062 на вулиці Орлова 48-річний чоловік розірвав чотири бюлетені, які отримала його дружина. Як повідомили в міліції, правоохоронці, які чергували на дільниці, викликали слідчо-оперативну групу, яка доставила чоловіка в міліцію.

*  *  *
Матеріали на форумі можна розміщати без реєстрації. При проблемах, які можуть виникати під час розміщення матеріалів на сайти чи на форумі, звертайтесь: nosivka@at.ua
 
bagnet.org
НОСІВКА © 2025
Адміністрація не несе відповідальності за інформацію розміщену відвідувачами сайту
Створити безкоштовний сайт на uCoz